Univerzitet u Novom Mestu postaće državni

Novi državni Univerzitet u Novom Mestu biće upisan u sudski registar do kraja juna, izjavio je vršilac dužnosti rektora Janez Povh tokom posete ministra visokog obrazovanja Igora Papiča.

Trenutno se odvijaju dva paralelna procesa: brisanje privatnog univerziteta iz registra i priprema dokumentacije za prelazak zaposlenih i studenata sa privatnih fakulteta na državni univerzitet.

Univerzitet će privremeno biti smešten u zgradi opštine, gde je juče postavljena zvanična tabla ustanove. Nakon završetka obnove Narodnog doma, planiranog do jula, tamo će biti premešteno glavno sedište univerziteta. U budućnosti je moguć prelazak na univerzitetski kampus u području Drgančevje.

Izbori za novog rektora zakazani su za septembar, a dužnost će preuzeti 1. oktobra. Povh za sada ne planira da se kandiduje za puni mandat. Ministar je potvrdio da je ugovor o finansiranju prve i druge godine rada univerziteta već potpisan.

Izvor: nova24tv.si

Besplatne konsultacije